Pradžia » Paslaugos » Teisminis skolų išieškojimas

Teisminis skolų išieškojimas yra vykdomas skirtingais būdais. Kiekvienas jų turi savo privalumus, tad teisminio proceso pasirinkimas priklauso nuo jūsų konkrečios situacijos.

  • Teismo įsakymo priėmimas. Tai greičiausias ir pigiausias teisminio skolų išieškojimo būdas. Po teismo sprendimo atsakovas turi 20 dienų sumokėti priteistą sumą. Šis išieškojimo būdas nerekomanduojamas tokiu atveju, jei žinote, jog skolininkas nesutinka padengti skolos dėl esamo konflikto. Tokiu atveju, teismo įsakymas gali būti panaikintas, išlaido nepadengtos, o jums teks rinktis kitą išieškojimo būdą. Taip pat teismo įsakymo priėmimas negalioja skolininkams, gyvenantiems svetur, ar tuomet, kai jų darbovietė yra nežinoma.
  • Ieškinys dokumentinio proceso tvarka. Jei skolininkas gyvena Lietuvoje ir yra žinoma jo darbovietė, tuomet šis būdas jums suteiks daugiau teisinės galios net ir esant konfliktui su skolininku. Vis dėlto, šis metodas turi tą patį trūkumą: teismo sprendimas gali būti atšauktas pateikus racionalias ir įrodomas skolininko pretenzijas. Tokiu atveju, fizinis dalyvavimas teisme tampa neišvengiamas.
  • Ieškinys bendrąja tvarka. Tai yra sąlyginai brangesnis ir lėtesnis teisminio skolų išieškojimų būdas, tačiau geriausiai atstovaujantis jūsų interesus, tad esant konfliktui su skolininkais dažniausiai iškart rekomenduojama rinktis šį išieškojimo būdą. Taip sutaupysite bereikalingų išlaidų, o jums atstovaus aukščiausios kokybės teisininkai už palankiausią įkainį.

Taip pat skaitykite:

Sąskaitos blokavimas ES