Pradžia » Skolų išieškojimas » Kaip išvengti ginčų su skolininkais?

Paskelbta

Ikiteisminis skolų išieškojimas yra įmanomas tik tokiu atveju, jei skolininkas pripažįsta esantis skoloje. Kitu atveju, skolos išieškojimas įmanomas tik bylinėjimosi būdu. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime, kokiomis aplinkybėmis ikiteisminė byla yra laikoma neginčijama, ir kokia yra bylinėjimosi eiga.

Kada ikiteisminis skolos grąžinimo pareikalavimas yra laikomas pagrįstu?

Nėra paprasta greitai nustatyti, ar ikiteisminis turtinės prievolės pareikalavimas yra pagrįstas. Kartais prireikia detalesnės informacijos apie tai, kokia konkrečiai sutartis buvo sudaryta, ar koks yra emocinis santykis tarp skolininko ir kreditoriaus. Labai svarbu, kad kreditorius, kreipdamasis į išieškojimų kontorą, trumpai apibūdintų ryšį su skolininku. Tai nustato greitesnį ir efektyvesnį skolos išieškojimo metodą, pritaikant skolos priminimo, skolos pareikalavimo arba bylinėjimosi strategiją.

Kaip išvengti ginčų su skolininkais?

Šios rizikos neįmanoma visiškai eliminuoti, tačiau sumažinti ginčų tikimybę galima labai lengvai. Pateikiame keletą patarimų:

  • Iš anksto suderinkite su klientais prekių ar paslaugų pirkimo/pardavimo sąlygas.
  • Turėkite aiškią, visiems lengvai suprantamą prekių ar paslaugų kainodarą.
  • Apibrėžkite pristatymo laiką.
  • Nurodykite mokėjimo terminus.
  • Išdėstykite prekių ar paslaugų atšaukimo, grąžinimo sąlygas.
  • Būtinai sudarykite rašytinę sutartį.
  • Prireikus konkretizuoti iškilusius nesklandumus, juos detalizuokite raštiškai ir stenkitės, kad kita šalis atsakytų į jūsų užklausas ta pačia komunikacijos priemone (pavyzdžiui, prašant pakeisti nekokybišką gaminį, siekiant sumažinti sutartą kainą, ir pan.)

Kada rekomenduojame kreiptis išorinės pagalbos?

Kai prarandama viltis ginčą išspręsti taikiai, patariame nedelsiant ieškoti išorinės pagalbos.
Išorinė pagalba- tai advokato paslaugos, kurios padės išspręsti ginčą, remiantis LR teisės aktais. Tai vienareikšmiškai pati efektyviausia ir greičiausia priemonė šalims išspręsti ginčą. Advokato paslaugos taip pat potencialiai gali išsaugoti tolimesnius santykius tarp kreditoriaus ir skolininko.